27-01-21
Czersk. Niebezpiecznie na skrzyżowaniu. Kiedy koniec inwestycji?
Czytelnik: Niektórzy jeżdżą „na pamięć”

Czytelnik sygnalizuje, że był wczoraj (26.01) uczestnikiem niebezpiecznej sytuacji - na przebudowywanych ulicach Osiedla Starogardzkiego w Czersku.

Informuje, że jechał samochodem ul. Ks. Płk. Wryczy. Zamierzał skręcić w lewo, w ul. Partyzantów. Zaznacza, że z uwagi na brak oznakowania pionowego (twierdzi, że ma się pojawić podobno dopiero pod koniec lutego), skrzyżowanie jest obecnie równorzędne, więc miał pierwszeństwo przejazdu. Jednak okazało się, że prowadząca w tym momencie auto kobieta, podążająca ul. Partyzantów - od Starogardzkiej - nie miała świadomości, że musi czytelnikowi ustąpić, gdy jego samochód znajdował się z jej prawej strony.

W konsekwencji doszło prawie do zderzenia, w ostatniej chwili nasz rozmówca zahamował, by przepuścić auto kierującej. Czytelnik przypomina, że ul. Partyzantów do tej pory była drogą z pierwszeństwem przejazdu, ale obecnie znaków o tym świadczących nie ma, więc niektórzy jeżdżą „na pamięć”. Stąd apel, aby urzędnicy wystosowali czytelny komunikat ws. obecnie obowiązującego oznakowania na wspomnianych skrzyżowaniach ul. Partyzantów z ul. Ks. Płk. Wryczy, ale też z ul. Derdowskiego.

- Ulice Partyzantów, Derdowskiego, Ks. Płk. Wryczy i Zacisze w Czersku są placami budowy i obowiązuje tutaj tymczasowa organizacja ruchu, więc nie powinno jeździć się „na pamięć”. Podczas realizacji inwestycji drogowych oznakowanie może być często zmieniane, dlatego należy zachować szczególną ostrożność jadąc taką drogą. Docelowa organizacja ruchu pojawi się już niebawem. Na ten moment, w przypadku braku oznakowania pionowego, należy stosować obowiązujące ogólne zasady ruchu drogowego – wyjaśnia Przemysław Bloch, naczelnik wydziału inwestycji i infrastruktury czerskiego ratusza, dodają, że jeszcze nie wiadomo jakie będzie stanowisko gminy w sprawie kolejnego wniosku firmy o aneks. Wniosek jest obecnie analizowany.


Realizacja całego zadania ma prawdopodobnie zostać ukończona do 28 lutego br. Od niedawna jest już możliwy przejazd ul. Partyzantów.


(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.