12-01-21
Czersk. „Przedmiotowy aspekt zostanie ujęty w nowym opracowaniu”
Czytelnik: Tam piesi wchodzą pod samochody

Po ostatnich potrąceniach pieszych w Czersku otrzymujemy sygnały m.in. dotyczące przejść dla pieszych.

Jeden z czytelników prosi o zajęcie się niebezpiecznym przejściem dla pieszych zlokalizowanym przy cmentarzu – na ul. Królowej Jadwigi – w pobliżu sklepu spożywczego (w obrębie skrzyżowania z ul. Cmentarną, na zdjęciach).
„Tam piesi wchodzą pod samochody. Nic nie widać, bo zasłaniają ich parkujące pojazdy. Jest niebezpiecznie, bo dużo osób starszych tam chodzi. Można to przejście rozmalować po drugiej stronie skrzyżowania z ulicą Cmentarną i widoczność będzie lepsza. Po drugie policja powinna przyjrzeć się pieszym na ulicy Zielińskiego, bo chodzą jak chcą, a przejść jest sporo. Czy będą jakieś kontrole na tej ulicy? ” – pisze czytelnik.- Powiat Chojnicki zlecił  „Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi powiatowej – ul. Królowej Jadwigi od ul. Kościuszki do ul. Cmentarnej w  m. Czersk”. Przedmiotowy aspekt zostanie ujęty w nowym opracowaniu – zapowiada Monika Garstecka ze Starostwa Powiatowego w Chojnicach zarządzającego drogą.

Policja informuje, że wskazane przez czytelnika działania są na bieżąco realizowane.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.