28-09-21
Czersk. Jest pomysł na rozwiązanie problemu
CZERSK. Kładka w parku w coraz gorszym stanie...

Sfatygowana drewniana kładka w Parku Borowiackim w Czersku ma zostać wykonana z trwalszych desek - kompozytowych (drewno z tworzywem sztucznym). To pomysł burmistrza Przemysława Bieska-Talewskiego na rozwiązanie problemu.

Dodatkowo wymienione mają być drewniane legary na metalowe przytwierdzone do betonowych podstaw.

Remont jest niezbędny ponieważ zmurszałe deski są w coraz gorszym stanie, w wielu miejscach wychodzą z nich gwoździe. Ponadto kładka ma już tendencje do przechylania, ostatnio ustawiano ją ok. 4 lata temu. Nadszedł więc czas na gruntowny remont. Taką potrzebę zgłaszano m.in. na zebraniu osiedla „Tucholskie”. Dodatkowo o koniecznej modernizacji mówił też radny Jacek Argasiński.

Burmistrz zlecił już dyrektorowi AZK przygotowanie wyceny.

Maciej Janikowski, szef Administacji Zasobów Komunalnych w Czersku ustalał w kilku firmach przypuszczalne koszty materiałów. Okazuje się, że zadanie może wynieść ok. 50-100 tys. zł
(to wstępne szacunki).

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.