23-07-20
Czersk. Sygnał czytelniczki
Kolejka do apteki, utrudnione wejście do marketuFot. gov.pl

Czytelniczka sygnalizuje problem z kolejką tworzącą się przed apteką w czerskim Polomarkecie.

„Ze względu na epidemię, nie ma możliwości wchodzenia do apteki więcej niż po kilka osób, a więc tworzy się kolejka pod drzwiami Apteki w sklepie , gdzie niejednokrotnie są blokowane drzwi ,aby wejść do Polo, do kwiaciarni i kiosku z gazetami. Tak dalej nie może być! Jak można wejść spokojnie do sklepu, przepychając się przez tłum ludzi? Już nie wspomnę o kobietach z wózkami. Gdzie tu ma być zachowane bezpieczeństwo? – pyta kobieta, która prosi o reakcję personel apteki i apeluje, aby wpuszczać do jej środka więcej osób niż obecnie 3-4, czyli po jednej osobie, na jedno stanowisko sprzedaży.

Od przedstawiciela apteki słyszymy, że pojawiały się i wciąż pojawiają prośby o ustawianie się kolejki poza budynkiem marketu. Jednak osoba prywatna, czy pracownik firmy nie ma możliwości egzekwowania zalecanego odstępu pomiędzy ludźmi. Od tego są odpowiednie służby, które zdarzało się, że też już w tym miejscu reagowały. Z kolei zwiększenia osób przebywających jednocześnie w aptece nie należy się spodziewać , ponieważ w takiej sytuacji nie byłoby możliwości zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa zarówno kupującym jak również personelowi.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.