26-08-20
Czersk. Czy zostanie przesunięty termin zakończenia inwestycji?
Mieszkańcy: Prace „stanęły”

Mieszkańcy sygnalizują, że na ul. Derdowskiego w Czersku "stanęły" prace związane z układaniem nowej nawierzchni z kostki brukowej - nie są realizowane od miesiąca.

Kierujemy pytania do czerskiego ratusza.
- Czy firma w w/w okresie wykonywała inne zadania związane z przebudową ulicy? Jeśli tak, to jakie? Kiedy wg umowy ma zakończyć się modernizacja ulicy Derdowskiego i przyległych na osiedlu Starogardzkim?

„Wykonana jest już nawierzchnia ul. Derdowskiego na odcinku od ul. Piaskowej do ul. Ks. Płk. Wryczy. Na pozostałej części drogi wybudowano sieć kanalizacji deszczowej oraz ułożono podbudowę. Ponadto pozostała jeszcze do całkowitej przebudowy jedna z „odnóg” tej ulicy. Firma WNORTEX, która jest wykonawcą prac, w ostatnim czasie realizowała roboty budowlane w ul. Zacisze (budowa kanalizacji deszczowej, wykonanie podbudowy i układanie nawierzchni opasek wzdłuż jezdni) oraz rozpoczęto budowę kanalizacji deszczowej w ul. Partyzantów i kontynuowano budowę nowego oświetlenia ulicznego. Z informacji uzyskanych od kierownika budowy wynika, że w kolejnym tygodniu Wykonawca przystąpi do układania nawierzchni jezdni ul. Zacisze, a następnie będzie realizowany kolejny odcinek przebudowy ul. Derdowskiego. Umowny termin realizacji inwestycji to 15 września br., jednak niedawno Wykonawca wystąpił z wnioskiem o wydłużenie terminu zakończenia prac do 30 listopada br. Już wcześniej sygnalizował taką potrzebę z uwagi na COVID-19. Obecnie wniosek jest rozpatrywany – wyjaśnia Przemysław Bloch, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Infrastruktury.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.