Ogłoszenie

CZERSK. Mój Mural - warsztaty dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy na warsztaty tworzenia muralu dla dzieci i młodzieży, pt.: "Mój Mural".

Warsztaty odbędą się na zielonym skwerze przy muralu gen. Hallera, 02.10.2021 r., godz. 16:00-18:00, ul. Hallera 9, Czersk.

Do zobaczenia!

UM w Czersku

Gmina Czersk jest w trakcie realizacji projektu pn.: „Rewitalizacja części miasta Czersk” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Poniżej prezentujemy stan zaawansowania prac dla poszczególnych zadań:

    1) Przebudowa oraz remont części budynku dworca kolejowego przy ul. Kolejowej 7 na cele społeczne;

W budynku trwają ostatnie prace wykończeniowe. Część budynku, która zostanie przeznaczona na działania skierowane do seniorów, dzieci i młodzieży, została gruntownie zmodernizowana i odnowiona.

    2) Remont części wspólnych budynku komunalnego oraz zagospodarowanie terenu wokół bud. mieszkalnych.

W ramach tej części projektu, jego partnerzy tj. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chojnicach oraz Wspólnota Mieszkaniowa Przytorowa 3 zrewitalizowały podwórka przy blokach na ul. Gen. Hallera, Gen. Maczka, Gen. Andersa oraz przy ul. Przytorowej 3. W ramach prac Gminy Czersk zakończono remont części wspólnej budynku przy ul. Transportowców 1 oraz realizowane są prace związane ze stworzeniem placu zabaw, siłowni zewnętrznej i nasadzeniami zieleni w pobliżu bloków przy ul. Transportowców 8. 

    3) Remont infrastruktury drogowej: ul. Wojska Polskiego i Transportowców;
                Zakończono prace związane z remontem ww. ulic.

    4) Budowa ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego wraz z ogrodzeniem przy ul. Dworcowej;
                Ze względu na konieczność rozwiązania umowy z Wykonawcą, Gmina Czersk przygotowuje się do ponownego ogłoszenia przetargu. Planuje się, że boisko zostanie oddane do użytku w III kw. 2022 r.

    5) Nasadzenie zieleni, prowadzenie ogródków i wykonanie murali – zagospodarowanie przestrzeni wokół bud.
                Zadanie zlecono do realizacji w ramach  zadania publicznego pt.: „ZazieleniaMy i upiększaMy ul. Dworcową i Hallera w Czersku” Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Ziemi Człuchowskiej.

Kompleksowa rewitalizacja przyczyni się do rewitalizacji zdegradowanego i dysfunkcyjnego obszaru miasta, wyprowadzenia go ze stanu kryzysowego, nadania przestrzeni nowych funkcji oraz do wykorzystania potencjału obszaru i stworzenia funkcjonalnej, estetycznej i zharmonizowanej przestrzeni. Powierzchnia obszaru rewitalizacji wynosi 47 ha, natomiast liczba mieszkańców obszaru objętego wsparciem to 1985 osób.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.