10-12-20
Czersk. Śladem naszych publikacji
Przebudowa ul. Derdowskiego – słupy energetyczne

Kolejne pytanie dotyczące przebudowy dróg na Osiedlu Starogardzkim w Czersku.

„Na ulicy Derdowskiego są niedokończone chodniki z kostki brukowej bo na drodze stoją słupy energetyczne. Czy firma wykonująca prace ma zamiar to dokończyć czy zostawi na święta a może to ma być pamiątka dla potomnych?" - pyta czytelnik.

- Infrastruktura napowietrznej sieci energetycznej w ulicach Derdowskiego i Partyzantów w Czersku jest we władaniu ENEA Operator Sp. z o.o. Wynikłe kolizje słupów energetycznych w miejscach, gdzie do tej pory jeszcze nie ułożono kostki polbrukowej, zostaną niebawem zlikwidowane. Ustawione będą betonowe słupy wirowane w nowych bezkolizyjnych lokalizacjach. Chodzi o skrzyżowania ulicy Derdowskiego z jej dwiema odnogami oraz jedną lokalizację w ul. Partyzantów. Na usunięcie przedmiotowych kolizji trzeba było uzyskać warunki techniczne od ENEA Operator Sp. z o.o. oraz ENEA Oświetlenie Sp. z o.o., a następnie opracować dokumentacje techniczną i poczynić uzgodnienia z w/w podmiotami. Kolejnym krokiem było podpisanie tzw. umowy kolizyjnej z operatorem sieci energetycznej i ustalenie terminu wyłączenia prądu, na poczet wykonania prac związanych z przebudową. Wszystkie te procedury oraz stan epidemiczny w kraju spowodowały, że znacznie wydłużył się czas wymienionych działań.
Do czasu odbioru końcowego zostaną wykonane wszystkie prace zarówno na ulicy Partyzantów, jak i Derdowskiego – informuje Przemysław Bloch, naczelnik Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Czersku.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.