23-11-22
Czersk. Burmistrz wyjaśnia
CZERSK. Sprzedaż działki w centrum odłożona w czasie

Wracamy do tematu sprzedaży gminnej działki w centrum Czerska, blisko fontanny – pomiędzy Polomarketem, a hotelem.

Przypomnijmy, inicjatywa burmistrza z 2020 roku spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem właścicieli posesji z tego rejonu miasta dotyczącym zabudowy parceli. Później Rada Miejska w Czersku podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu dla tego terenu miasta. Następnie odbyły się konsultacje i powstał projekt planu i okazuje się, że wszedł już w życie.

Artykuły dotyczące sprawiy – linki - TUTAJ

Czy burmistrz zamierza jeszcze sprzedać w/w działkę?

- Sprzedaż działki w centrum Czerska pomiędzy Polomarketem, a hotelem została odłożona w czasie. Przypomnę, że wraz z jej sprzedażą chcieliśmy zagospodarować cały teren – plac Ostrowskiego, deptak, itd. Na razie nie zrealizujemy tego projektu z uwagi na ograniczone środki finansowe, jednak uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu wszedł w życie – wyjaśnia Przemysław Biesek-Talewski, burmistrz Czerska.

Dowiadujemy się w urzędzie, że WSA w Gdańsku w lipcu 2022 r. odrzucił skargę w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego. Skarga kasacyjna również została odrzucona przez WSA, we wrześniu br.

(red)

Poniżej teren, który chciał sprzedać burmistrz Czerska (
działka w centrum Czerska, blisko fontanny – pomiędzy Polomarketem, a hotelem) oraz wstępna koncepcja nowego obiektu, który mógłby powstać na gminnej działce (wizualizacja - mat. nadesłany):

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.