18-01-21
Czersk. Pierwsza partia szczepionki w SP ZOZ w Czersku – 90 szt.
CZERSK. Szczepienia przeciwko COVID-19

Szczepionkowa profilaktyka antycovidowa budzi wiele kontrowersji. Poprosiliśmy osoby spotkane w Czersku (ok. 40, w różnym wieku) o udzielenie odpowiedzi na pytanie – Czy poddadzą się szczepieniu?

Większość wyrażała chęć zaszczepienia się. Najczęściej przekonywano, że decyzja jest spowodowana troską o zdrowie swoje i bliskich, czy chęcią szybkiego powrotu do normalności oraz swobodnego przemieszczania się. Natomiast osoby, które nie chcą się zaszczepić argumentowały swoje stanowisko brakiem takiej potrzeby, obawami o ewentualne skutki uboczne, alergią oraz przekonaniem o dobrym stanie swojego układu odpornościowego.

Przypomnijmy, 15 stycznia rozpoczęła się akcja rejestracji szczepień grup pierwszej przeciwko COVID-19. W SP ZOZ w Czersku chęć przyjęcia szczepionki zgłosiło (telefonicznie) do tej pory (poniedziałek) ponad sto osób w wieku 80+. Placówka ma otrzymać w pierwszą partię dawek (90 sztuk) – od 25 stycznia.
Dyrektor SP ZOZ w Czersku informuje, że na bieżący tydzień zaplanowano szczepienie personelu czerskiej przychodni – szczepienie dojdzie do skutku jeśli będą dostępne szczepionki dla grupy „zero”.

Zobacz również:

"Wstrzymane szczepienia przeciwko COVID-19 grupy zero. Czy zagrożone są też inne grupy?"

„SP ZOZ CZERSK. Szczepienia przeciwko COVID-19”

(red)
Fot. Pixabay.com

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.