15-11-19
Czersk. Jak to działa? Zobacz
Czersk: Szlachetna Paczka już jutro otworzy bazę rodzin!

Już jutro na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie baza z anonimowymi opisami rodzin, które zostały włączone do projektu Szlachetna Paczka.

Dzięki Szlachetnej Paczce od 19 lat przed Bożym Narodzeniem tysiące rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, otrzymują wsparcie materialne w postaci paczek. Ale paczki nie są w tym najważniejsze. Poznajemy indywidualne, bardzo trudne historie ludzi, którzy często mówią o sobie, że świat o nich zapomniał. Zbieramy nie tylko ich potrzeby, ale i marzenia... i łączymy z Darczyńcami, którzy nie są obojętni, dostrzegają w potrzebujących przed wszystkim człowieka, a nie tylko biedę czy cierpienie.

Przez następne trzy tygodnie każdy będzie miał możliwość zostać Darczyńcą. Paczki nie trzeba robić indywidualnie, można ją zorganizować wraz ze znajomymi, kolegami z pracy, czy rodziną – zgodnie z listą potrzeb wskazanych przez rodzinę. W naszej gminie na pomoc czeka około 20 rodzin, które się zakwalifikowały. 

Jak to działa?

1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl

2. Wybierz powiat chojnicki, a następnie odfiltruj Czersk, zapoznaj się z opisami i wybierz rodzinę.

3. W przeciągu 2-3 dni skontaktuje się z Tobą Wolontariusz – opiekun Rodziny.

4. Przygotuj paczkę w oparciu o listę potrzeb.

5. Dostarcz paczkę do wybranego wcześniej magazynu.

6. Paczkę do rodziny dostarczy Wolontariusz w Weekend Cudów (7-8 grudnia).

7. Otrzymasz informacje o dostarczeniu Paczki. Możesz być dumny ze swojej pomocy!


Zrób paczkę by święta były piękne. Dla wszystkich!

Zbierz rodzinę i przyjaciół. Razem możecie więcej! Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Lider Rejonu – Weronika Plichta

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.