13-02-20
Czersk. Inwestycja ma być zakończona do połowy września tego roku
Ulice będą nowoczesne i wygodne

Kolejną inwestycją, której wykonywania doglądali burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski i naczelnik Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Przemysław Bloch, jest modernizacja ulic Partyzantów, Derdowskiego, Zacisze i Ks. Płk. Wryczy.

Trwają roboty związane z przebudową dróg na osiedlu starogardzkim w Czersku. Firma Wnortex wykonuje obecnie układanie rurociągu kanalizacji deszczowej w ul. Derdowskiego.

Prace będą realizowane etapami w taki sposób, aby jak najbardziej zminimalizować mieszkańcom utrudnienia w dojeździe do swoich nieruchomości. Po skończonych robotach ziemnych nowa nawierzchnia drogi będzie układana odcinkami. Powstaną ciągi pieszo-jezdne. W ulicach zostaną również zamontowane różnego rodzaju elementy poprawiające bezpieczeństwo pieszych i ograniczające prędkość poruszających się po osiedlu pojazdów.

Inwestycja ma być zakończona do połowy września tego roku, a jej wartość to 3,5 mln zł, z czego 50% stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Urząd Miejski w Czersku

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.