24-07-20
Czersk. Relacja
CZERSK. Uroczystości odpustowe
ku czci naszej patronki,
św. Marii Magdaleny

W środę, 22 lipca jako wspólnota przeżywaliśmy odpust ku czci naszej Patronki - św. Marii Magdaleny. Do południa kazania na Mszach Świętych wygłosił proboszcz Huty Kalnej, ks. dr Marek Łangowski. Wieczornej Sumie Odpustowej przewodniczył Ksiądz Biskup Diecezjalny, Ryszard Kasyna.

Modliliśmy się za całą wspólnotę parafialną, abyśmy odważnie trwali w jedności i miłości za przykładem Marii Magdaleny i nigdy nie utracili wrażliwości na drugiego człowieka. Liturgię słowa przygotowali przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku, Maciej Jakubowski. Nad oprawą wokalną uroczystości czuwała schola dziecięca wraz z Odnową w Duchu Świętym.

Na zakończenie uroczystości wyruszyliśmy z procesją eucharystyczną wokół kościoła, którą wielbiliśmy Boga obecnego wśród nas pod postacią chleba, a po niej przyjęliśmy pasterskie błogosławieństwo z wiarą, że umocni nas ono w codziennym dążeniu do świętości.

Ksiądz proboszcz skierował serdeczne słowa podziękowania wszystkim obecnym za wspólną modlitwę i zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości odpustowych. Największym bogactwem parafii nie są pieniądze, lecz ludzie i relacje, które ich łączą - jak podkreślili przedstawiciele parafii podczas słowa powitania Księdza Biskupa.

Parafia Czersk

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.