16-02-21
Czersk. Kolejne narkotyki zabezpieczone podczas kontroli drogowej
CZERSK. Woreczki strunowe, waga
oraz amfetamina i marihuana w bagażniku...


Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku w czasie kontroli drogowej znaleźli w bagażniku auta narkotyki. 22-letni kierowca miał przy sobie marihuanę i amfetaminę - został zatrzymany. Badanie narkotesterem wykazało, że mieszkaniec gminy Czersk kierował prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali na jednej z ulic Czerska do kontroli drogowej samochód osobowy, który miał niesprawne oświetlenie. W trakcie kontroli mundurowi zwrócili uwagę na nerwowe i dość dziwne zachowanie 22-letniego kierowcy,. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że jest on trzeźwy. Funkcjonariusze podejrzewali jednak, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających, dlatego sprawdzili wnętrze pojazdu i odzież kierującego w poszukiwaniu zakazanych substancji. Podczas przeszukania w bagażniku auta policjanci znaleźli dużą ilość woreczków strunowych, wagę oraz amfetaminę i marihuanę.

Mieszkańca gminy Czersk poddano badaniu narkotesterem, który wskazał obecność środków narkotycznych w jego organizmie. Ponadto w trakcie dalszej kontroli okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.  Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań laboratoryjnych.

22-latek usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po badaniach krwi okaże się również, czy kierujący usłyszy dodatkowe zarzuty za kierowanie samochodem po użyciu środków odurzających. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i sprawdzają, czy zatrzymany 22-latek nie zajmował się także handlem narkotykami.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.