19-12-19
Gm. Czersk. Przy jednym stole
Wspólne spotkanie opłatkowe

Czas Bożego Narodzenia to czas szczególny, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach dnia codziennego, kłopotach i zmartwieniach. Jest to okazja do umocnienia więzi rodzinnych oraz przyjacielskich.

Szczególnie cieszy nas okres przygotowań i oczekiwania. Wszędzie pojawiają się świąteczne dekoracje a w domach pachnie piernikami. Dlatego też w tym wyjątkowym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa nie mogło zabraknąć spotkania przy wigilijnym stole członków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Czerskiej, które od wielu lat wspólnie dzielą się opłatkiem.

Święta Bożego Narodzenia nieodmiennie łączą się z tradycyjnymi potrawami. Pamiętał o tym pan Ryszard Ossowski, który gościł nas w swoim lokalu „Na Fali”. W świąteczny nastrój wprowadził nas także Paweł Gortatowski, wykonując na saksofonie i akordeonie piękne kolędy.

W tak rodzinnej, radosnej atmosferze upłynęło nasze spotkanie opłatkowe.

(RCz)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.