20-09-22
Czersk. Jest nowy termin – wiosna 2023 roku
Zakończenie remontu siedziby AZK z poślizgiem

Przesuwa się termin oddania do użytku siedziby AZK w Czersku w nabytym przez gminę budynku, w którym mieściła się hurtownia budowlana – przy ul. Tucholskiej.

Przypomnijmy, samorząd kupił nieruchomość z działką (o pow. ok. 2500 m2) za 800 tys. zł, która będzie wykorzystywana na bazę Administracji Zasobów Komunalnych w Czersku. W obiekcie powstaną pomieszczenia biurowe, socjalne, sanitarne. Plac i pom. gospodarcze będą służyć za magazyn różnych materiałów i miejsce parkowania sprzętu.

Prace miały się zakończyć w sierpniu 2022 roku. Na ich realizację zabezpieczono kwotę ok. 270 tys. zł. Adaptację pomieszczeń jednak zawieszono. Dyrektor AZK tłumaczy, że gmina miała dużo zleceń, które jednostka wykonywała wiosną i latem. Stąd remont będzie teraz kontynuowany jesienią i zimą, gdy jest mniej prac, bo zadanie w większości jest wykonywane we własnym zakresie, przez pracowników AZK. Prawie wszystkie materiały już są zakupione.

Planuje się, że modernizacja obiektu zakończy się w marcu 2023 roku, najpóźniej wiosną. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.