Czersk. ZDJĘCIA, WIDEO
CZERSK. Zawodnicy MKS HANDBALL CZERSK
niepokonani! Kolejne zwycięstwo – czerszczanie
wygrywają u siebie 36:33

W Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku miejscowi szczypiorniści MKS Handball Czersk dostarczyli dziś (12.10) kibicom kolejnych emocji. Drugoligowcy pewnie prowadzili w pierwszej połowie z gośćmi UKS Alfa 99 Strzelno. Ostatecznie wygrali 36:33.

Wygrana umocniła zespół w tabeli. Przypomnijmy – cel drużyny – awans do I ligi!

W przerwie meczu podziękowano kolejnym Darczyńcom, za wsparcie udzielone w poprzednim sezonie. Występowały też cheerleaderki z GCK w Czersku.

Podczas meczu najmłodsi Kibice mogli spotkać się z maskotką klubu WOLFIM.

MKS Handball Czersk – GRATULACJE!

(red)

"Wygrywamy po raz trzeci!
MKS Handball Czersk - UKS Alfą 99 Strzelno 36:33 (20:12).

W meczu 3 kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi sezonu 2024/2025 nasz MKS pokonał Alfę 99 Strzelno.
Początek spotkania zapowiadał, że będzie ono zacięte i wyrównane. Do 10 minuty żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć więcej niż jednobramkowego prowadzenia.

Przełomowe dla oblicza tego meczu okazał sie fragment między 20, a 24 minutą meczu. Nasz zespół rozegrał go bowiem perfekcyjnie, zdobywając 6 bramek, a nie tracąc żadnej. W bramce po raz kolejny rewelacyjnie spisywał się Kamil Klunder, a w sukurs szli mu zawodnicy z pola, a szczególnie bardzo skutecznie grający autor aż 9 trafień - Damian Rostankowski. Nasz najmłodszy zawodnik rozegrał tego dnia bodaj najlepszy swój mecz w dotychczasowej karierze.
Do przerwy MKS utrzymał wysokie, 8-bramkowe prowadzenie (20:12).
W przerwie spotkania podziękowaliśmy naszym kolejnym Sponsorom za wspieranie naszych poczynań w sezonie ligowym 2023/2024.

Początek drugiej części gry nie zapowiadał emocji. Jeszcze w 43 minucie prowadziliśmy 27:19. Ambitnie grający goście ze Strzelna noe zamierzali jednak odpuszczać i wykorzystując niedokładność i nonszalancję naszych zawodników konsekwentnie  dążyli do tego, by odmienić losy meczu. Z minuty na minutę zmniejszali oni dystans do gospodarzy. W 47 minucie było już tylko 28:26. Wynik ten zapowiadał emocje do samego końca. Trener Radosław Steege poprosił o czas, po którym znów odskoczyliśmy rywalom (w 51 min. 32:27). Choć do ostatniego gwizdka sędziów, MKS kontrolował już przebieg wydarzeń na boisku a zwycięstwo nie było zagrożone, to druga połowa meczu w wykonaniu naszej drużyny pozostawia dużo do życzenia. Podobnie jak w meczu z Oleckiem, nie ustrzegliśmy się błędów, zarówno w obronie, jak i w ataku. Jest więc nad czym pracować.

Za tydzień nasz zespół udaje się do Barcji, gdzie w niedzielę o godzinie 15.00 rozegra w Bartoszycach spotkanie z BSMS-em.

MKS zagrał w składzie:
Kamil Klunder, Kamil Spychalski, Miłosz Bysiewicz - Damian Rostankowski (9 bramek), Maksymilian Linda (6), Szymon Makowiecki (5), Łukasz Krasucki (4), Michał Rostankowski (3), Mateusz Lenz (2), Bartłomiej Węckowski (2), Paweł Jakubowski (1), Sebastian Ludian (1), Mateusz Łoński (1), Mateusz Konik (1), Michał Malinowski (1), Sebastian Pstrąg.

Składamy serdeczne podziękowania naszym Kibicom, za wspaniały, kulturalny doping, naszym cheerleaderkom za oprawę taneczną przerw, uczniom i opiekunom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku, za pomoc w organizacji poczęstunku dla Kibiców.