4-10-24
Czersk. ZWYCIĘSTWO!
CZERSK. Zespół MKS-u kobiet zainaugurował zwycięstwem rozgrywki w Autonomicznej Lidze Piłki Ręcznej

W poniedziałek, 30.09., nasz zespół kobiet zainaugurował rozgrywki w Autonomicznej Lidze Piłki Ręcznej. W wyjazdowym spotkaniu przeciwko MKS Czarni Nakło zwyciężyliśmy 28:11 (12:5). Początek spotkania nie zapowiadał łatwego zwycięstwa czerszczanek. Po kilku minutach gry gospodynie prowadziły 3:0. W 13 min. był remis 4:4, a kolejne minuty to już dominacja naszych pań. Do przerwy prowadziły one 12:5.

Po zmianie stron koncert gry naszych kobiet trwał w najlepsze. Grając ambitnie i z pełną determinacją, wykorzystywały one błędy rywalek, narzucając swoje tempo gry i powiększając przewagę bramkową. Nasz zespół rozegrał znakomite spotkanie! Ostatecznie wygraliśmy aż 28:11. GRATULUJEMY!!!

Zwycięski zespół MKS-u zagrał w składzie:
Maria Jażdżewska - Zuzanna Niesiołowska, Malwina Olejniczak, Justyna Brzezińska, Natalia Pstrong, Kaja Czapiewska, Maja Czapiewska, Karolina Łosińska, Marieta Smuczyńska, Justyna Rokita, Martyna Włoskowicz, Wiktoria Magulska, Martyna Szmaglińska, Amelia Szczukowska.

Nie wyszli z kolei na parkiet nasi panowie. Wyjazdowy mecz I kolejki rozgrywek ALPR. z LKS Kęsowo zakończył się walkowerem dla gospodarzy. Spotkanie w Kęsowie miało się odbyć 28 września o 18.00. Tego dnia nasz zespół inaugurował rozgrywki w II lidze przeciwko MLKS Czarni Olecko.

Gospodarze nie przystali na naszą propozycję zmiany terminu zawodów, tłumacząc się brakiem dostępności do sali sportowej w Kęsowie. Odmówili także na propozycję zmiany gospodarza meczu. Zaistniałą sytuację pozostawiamy bez komentarza.