27-11-18
Czersk. 23 grudnia, godz. 16.00
CZERSKIE BETLEJEM - TYM RAZEM
POJAWIĄ SIĘ ZWIERZĘTA

Podczas tegorocznego Czerskiego Betlejem, po kilku latach przerwy, pojawi się również świąteczna szopka z żywymi zwierzętami.

Przypomnijmy, poprzedni włodarze argumentowali, że zwierzęta nie powinny pojawiać się na tego rodzaju imprezach ponieważ mogłyby być narażone na urazy podczas transportu oraz niekomfortową sytuację wynikającą z przebywania w ich otoczeniu dużej liczby osób. - Dodatkowo ujemnym czynnikiem jest dla nich hałas dobiegający ze sceny.
Jesteśmy konsekwentni w działaniach. Jeżeli nie zgodziliśmy się na występ cyrku ze zwierzętami, to analogicznie nie będziemy wystawiać żywych zwierząt podczas „Czerskiego Betlejem”.  – wyjaśniał przed imprezą w 2015 roku jeden z ówczesnych wiceburmistrzów.

W tym roku podczas Czerskiego Betlejem zwierząt nie zabraknie. Impreza odbędzie się przy fontannie, w niedzielę 23 grudnia. Początek zaplanowano na godz. 16.00.

Wkrótce podamy program.

(red)

 


Podczas Czerskiego Betlejem (przed 2015 r.) żywa szopka z udziałem zwierząt wzbudzała duże zainteresowanie wśród uczestników imprezy.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.