22-07-21
Gm. Czersk. Zaproszenie
Czerwcowe spotkanie DKK w Bibliotece Publicznej w Rytlu

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią spotkaliśmy się 23 czerwca 2021 roku na spotkaniu DKK gdzie rozmawialiśmy o twórczości Jakuba Małeckiego. Klubowicze mieli dobrowolny wybór w lekturze i sięgnęli po kilka tytułów autora. Omawialiśmy „Dygot”, „Horyzont”, „Saturnin”, „Ślady”, „Nikt nie idzie”, „Dżozef”, „Rdza”.

Poruszyliśmy temat twórczości pisarza i jednogłośnie stwierdziliśmy, że Jakuba Małeckiego można zaliczyć do grona pisarzy wartych polecenia.

Książka Jakuba Małeckiego "Dygot" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna. Naszym klubowiczom również przypadła do gustu i otrzymała najlepszą ocenę wśród przeczytanych lektur. Ogólnie zdania były podzielone co do poszczególnych tytułów, każdy miał swoją ulubioną książkę. Jedne czytało się lepiej inne trochę gorzej, ale na koniec stwierdziliśmy, że pomimo zmiennych gustów warto sięgnąć po literaturę Jakuba Małeckiego i każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakub Małecki: urodzony w 1982 roku w miejscowości Koło, z wykształcenia ekonomista, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Debiutował w marcu 2007 roku opowiadaniem „Dłonie” na łamach magazynu „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Jego twórczość to: fantastyka, fantasy, science fiction, horror, kryminał, sensacja, thriller, literatura piękna, literatura faktu, baśnie, legendy, podania, czasopisma.
Zapraszamy na spotkanie DKK, które odbędzie się 22 lipca 2021 roku o godzinie 16.30 w Bibliotece Publicznej w Rytlu. Na spotkaniu rozmawiać będziemy o książce Barbary Woźniak pt.: „Niejedno” wydanej przez nasze lokalne wydawnictwo „Drzazgi”.
Główny bohater książki „Niejedno” Szymon Kowalski, wykładowca akademicki prowadzący zajęcia z etyki dla przyszłych lekarzy, na polecenie przełożonej przygotowuje fakultet poświęcony medycynie III Rzeszy. Z początkiem roku akademickiego przeprowadza się do rodzinnego miasta, Tarnowa, by zająć się ojcem chorującym na alzheimera… Czy warto sięgnąć po książkę? Tego dowiemy się podczas lipcowego spotkania, na które bardzo serdecznie zapraszamy.

Mat. GCK Biblioteka Publiczna w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.