18-11-19
Czersk. BADMINTON – Ogólnopolski turniej
CZTERY MISTRZOWSKIE MEDALE

Podczas XV Ogólnopolskiego Turnieju Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” w Badmintonie zawodnicy MUKS Razem w Czersku zdobyli cztery medale. Sukces był możliwy dzięki ciężkiej pracy zawodników i trenera.

Turniej odbył się w dniach 15-17.11.2019r. w Koninie. W zawodach wzięło udział ponad 80 sportowców. Swoje reprezentacje wystawiło 9 województw. W siedmioosobowej reprezentacji województwa znalazło się sześcioro zawodników naszego Klubu: Natalia Babińska, Patrycja Babińska, Emilia Pestka, Beata Gornowicz, Krystian Lewandowski i Mateusz Rekowski.

Występowali  w trzech kategoriach wiekowych: absolwenci, do lat 16 i powyżej 16 lat. Znaczący sukces w swojej bogatej karierze sportowej osiągnęła Natalia Babińska, która w grze pojedynczej   w kategorii absolwentek zdobyła  złoty medal. Taki sam kolor medalu, w kategorii do lat 16,  wywalczyła Emilka Pestka.

Ogromną niespodziankę - sobie i trenerowi - w grze deblowej sprawiły zawodniczki – Patrycja Babińska i Aneta Gornowicz, które wywalczyły srebro. W grze mieszanej Natalia i Krystian zdobyli brązowy medal. Indywidualnie Mateusz i Krystian uplasował się na miejscach 9-12, Mateusz 5-8, Patrycja 9-12, Aneta 5-8, debel mieszany Mateusz/Emilia 12-16.

W klasyfikacji generalnej, reprezentacja województwa pomorskiego wywalczyła trzecie miejsce

Młodzież do zawodów przygotował Jarosław Fidurski.