23-08-21
Powiat chojnicki. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego zarzutu
Czujna sąsiadka zapobiegła kradzieży.
Włamywacz schował się w piwnicy...


W czwartek (19.08.br.) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie, o tym, że w jednym z budynków mieszkalnych w Chojnicach doszło do włamania - nikogo z domowników akurat nie było w środku. Na miejsce od razu skierowano policjantów z patrolówki oraz kryminalnych.

Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że został powiadomiony przez swoją sąsiadkę, że ktoś chodzi po jego domu. Po tej wiadomości zawiadomił policję. Policjanci z wydziału kryminalnego w piwnicy budynku znaleźli schowanego 30-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu chojnickiego, który przy sobie miał ukradzione przedmioty o łącznej wartości około 5 tys. zł. Zatrzymany został przewieziony chojnickiej komendy i osadzony w policyjnej celi.

Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego zarzutu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.