27-04-20
Czersk. Śladem naszych publikacji. Czy powstanie nowy obiekt?
Głośny sprzeciw właścicieli nieruchomości
zlokalizowanych w centrum Czerska. Zobacz
treści pism - poniżej


W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy artykuł (zobacz TUTAJ, m.in. wstępną koncepcję nowego obiektu), w którym burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski przedstawiał kwestie związane z koncepcją wprowadzenia zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w ścisłym centrum miasta.

Włodarz wyjaśniał, że konieczność zmiany planu wynika z kilku powodów – umożliwienia zabudowy ulicy i placu Ostrowskiego pawilonami lub straganami przy istniejących budynkach, rozbudowy obiektu hotelu i uzupełnieniu zabudowy pomiędzy Polomarketem, a hotelem, na terenie, gdzie obecnie znajdują się miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów (działka jest jeszcze własnością gminy Czersk).

Koncepcja zabudowy miejsc postoju, która wiązałaby się ze sprzedażą gminnych gruntów, spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem większości właścicieli lokali handlowo - usługowych zlokalizowanych w centrum Czerska.  
Wyrazem niezadowolenia z koncepcji zaprezentowanej przez włodarza jest pismo właścicieli nieruchomości skierowane do Rady Miejskiej w Czersku, która ma zdecydować jutro (28.04) o tym, czy przystąpić do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie ulicy Józefa Ostrowskiego w Czersku oraz pismo do samego burmistrza.
Treść tych dokumentów podpisanych przez 20 osób publikujemy poniżej.

(red)

 

 

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.