15-09-20
Czersk. Dowóz dzieci, stan drogi – pytania do burmistrza Czerska. Włodarz odpowiada
Czytelniczka: Czas najwyższy zacząć dbać
równo o całą  gminę, a nie tylko o wybranych!


Mieszkanka osiedla „Tucholskie” w Czersku sygnalizuje brak autobusu powrotnego 12:40 (na ul. Tucholską – wybudowanie pod Tucholę).

„Chcielibyśmy się dowiedzieć dlaczego nasze dzieci uczęszczające do szkoły nie mają wcześniej powrotnego autobusu, który w zeszłym roku jeździł o godz. 12:40. Dowoził dzieci, a teraz dzieci kończą lekcje o 11:25 lub 12:20 i są zmuszone czekać do godziny  14:15 albo wracać pieszo.Czy Pan Burmistrz mógłby się zająć tą sprawą - DZIECIOM Z OSIEDLA TUCHOLSKIEGO NALEŻY ZAPEWNIĆ POWRÓT DO DOMU. My jako rodzice także moglibyśmy korzystać z takich połączeń. Mamy autobus do miasta, ale brak powrotu o tej godzinie. Może by postarać się i dogadać z firmą, włączyć więcej kursów do i z miasta. Bardzo proszę o zajecie się naszą sprawą”.

Kobieta, za naszym pośrednictwem, zadaje również burmistrzowi pytanie dotyczące stanu ulicy Poziomkowej. Chce się dowiedzieć czy włodarz zamierza zająć się wspomnianą ulicą.
"Dostajemy dotacje rożne środki finansowe, ale u nas nic nie jest robione. Czas najwyższy zacząć dbać równo o całą  gminę, a nie tylko o wybranych!” - pisze.

„W odpowiedzi na zapytanie dotyczący odjazdu o godzinie 12.40 w kierunku Bagna-Kurcze Dąbki uprzejmie informuję, że rozpatrywane są dwie możliwości. Pierwsza to przeniesienie odjazdu z godziny 14:00 na 12:40, druga możliwość to dołożenie kursu o godzinie 12.40 zachowując obecne dwa kursy powrotne. Aktualnie trwają negocjacje z firmą przewozową „ROBUS” w tej kwestii – informuje Jolanta Becker, dyrektor Zespołu Obsługi Finansowej w Czersku.„Pozyskujemy środki finansowe i realizujemy różne inwestycje, w tym drogowe, w całej gminie. Trudno dyskutować z tezą, że w ten sposób dbamy tylko o wybranych.
W rejonie ulicy Tucholskiej także są realizowane i planowane modernizacje dróg. W tym roku np. została utwardzona płytami IOMB ulica Porzeczkowa. Przyjdzie czas także na ulicę Poziomkową. A mieszkańcy tej ulicy mogą złożyć wniosek o jej utwardzenie w ramach funduszu osiedlowego i przekonać do realizacji tego przedsięwzięcia mieszkańców Osiedla Tucholskiego na najbliższym zebraniu. Mogą także złożyć wniosek w ramach Budżetu Obywatelskiego i podjąć starania o uzyskanie jak największej liczby głosów poparcia. Zachęcam Czytelniczkę do zainicjowania takich działań" – podpowiada Przemysław Biesek-Talewski, burmistrz Czerska.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.