30-12-19
Czersk. Policja zintensyfikuje działania
Czytelniczka: Po zmroku niebezpiecznie
w Parku Borowiackim w Czersku


Nasza czytelniczka apeluje do czerskiej policji o więcej kontroli młodzieży, jak pisze w wieku 14-15 lat, chodzącej wieczorami w grupach po ulicach miasta, spotykającej się w Parku Borowiackim przy skateparku czy na stadionie.Kobieta informuje, że młodzi ludzie spożywają alkohol, rozbijają butelki. Wskazuje, że miejsce przeznaczone m.in. do spacerowania jest niebezpieczne dla mieszkańców, gdyż "można czymś dostać w głowę”.

W czerskim ratuszu słyszymy, że podobne zdarzenia – spożywania alkoholu czy odpalania petard - są zgłaszane policji przez pracowników miejskiego monitoringu. Z kolei stróże prawa zapewniają iż patrolowanie centrum miasta, m.in. terenu parku, znajduje się w zadaniach, które są na bieżąco wykonywane. Funkcjonariusze zapewniają, że ich działania w tym zakresie zostaną zintensyfikowane.

(red)

 AKTUALIZACJA

"W nawiązaniu do artykułu „Po zmroku niebezpiecznie w Parku Borowiackim w Czersku” pytam: kiedy w końcu czerska policja wyjdzie z samochodów i uruchomi piesze patrole w ww. parku? Kilka dni temu sam widziałem na czym polegają te zintensyfikowane działania policji w tym zakresie. Otóż patrol policyjny przejeżdża aleją 1000-lecia i ul. Podleśna, gdy w Parku słychać wybuchy petard, zresztą jak co wieczór. Czy w taki właśnie sposób patrolujecie Państwo ten teren? Co niedzielę, za dnia, w drodze do kościoła można spotkać te „osławione grupki młodzieży” spotykające się dokładnie w miejscu opisanym w ww. artykule. Jakoś zawsze WYŁĄCZNIE te grupki, ale nie policję.

Czytelnik"

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.