30-03-19
Czersk. „Bardzo dziękujemy za sygnał w tej sprawie”
Czytelniczka podpowiada władzom

Publikujemy list czytelniczki w sprawie czerskich parków. Umieszczamy również odpowiedź czerskiego ratusza.

„Od paru lat w naszym mieście istnieją trzy parki nawiązujące do tego, że Czersk znajduje się na pograniczu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich. Wszytko fajnie i pięknie, ale oprócz tego, że posiadają nazwy odpowiednich sobie regionów nie mają z nimi nic wspólnego. Może odpowiednie osoby zajęłyby się tym tematem i zamieścili chociażby tablice z krótkimi informacjami na temat tych regionów? Uważam, że to bardzo ważna kwestia w momencie, gdy świat ulega globalizacji i poczucie własnej odrębnej tożsamości terytorialnej odbiega na drugi plan.”

Stanowisko czerskiego ratusza:
„Bardzo dziękujemy za sygnał w tej sprawie. Każda nowa inicjatywa, każdy pomysł na poprawę wizerunku naszej gminy, są dla nas bardzo ważne. Sugestia Czytelnika zostanie przeanalizowana przez Burmistrza Czerska.”

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.