11-03-19
Gm. Czersk. Odpowiedzi udziela zastępca burmistrza Czerska
Czytelniczka pyta o gminne becikowe

Nasza czytelniczka pyta o zapowiadane przez obecną władzę gminne becikowe. Kobieta przysyła również ulotkę wyborczą KW Dla Naszej Gminy (publikujemy).

„Witam, chciałabym zapytać, za pośrednictwem portalu WizjaLokalna, od kiedy burmistrz Czerska  zamierza spełnić swą wyborczą obietnicę dodatkowego gminnego becikowego w wysokości 1000 zł za urodzenie dziecka? Kwotę miała otrzymać KAŻDA matka będąca mieszkanką gminy Czersk.

Czytelniczka.”


„Realizacja polityki prorodzinnej jest jednym z naszych priorytetów. Właśnie trwają prace związane z przygotowaniem do wprowadzenia w życie postulatów z naszej kampanii wyborczej. Powołaliśmy już Pełnomocnika burmistrza ds. Seniorów i Osób Niepełnosprawnych. Bardzo zaawansowane są prace zmierzające do utworzenia na terenie naszej gminy żłobków. Podejmujemy też inne działania wspierające rodzinę i seniorów. Nie wszystkie jednak założenia uda się wprowadzić od razu, na początku kadencji. Analizujemy potrzeby mieszkańców i możliwości samorządu związane z wprowadzeniem „becikowego”. O efektach naszych prac będziemy informowali na bieżąco.”
– odpowiada wiceburmistrz Bogumiła Ropińska.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.