2-10-20
Czersk. Naczelnik wyjaśnia
Czytelniczka: Zniknęła lampa

Mieszkanka czerskiego osiedla informuje, że w środę sprzed bloku przy ul. Gen. Maczka 5 zniknęła lampa. Uważa, iż ma to związek z realizacją zadania polegającego na wymianie oświetlenia przy ul. Gen. Maczka.

Kobieta sygnalizuje słabą widoczność wieczorem i w nocy na chodniku przy wspominanym, odsuniętym od ulicy, bloku – Gen. Maczka 5. Apeluje o montaż w/w lampy, aby we wskazanym miejscu można było poruszać się bezpiecznie. Czytelniczka przysyła również zdjęcia, miejsca gdzie stała lampa i chodnika przy bloku, po zmroku - poniżej.

- Odnosząc się do zgłoszenia czytelniczki uprzejmie informuję, że wspomniana lampa pierwotnie miała pozostać. Jednak z warunków demontażu, które gmina otrzymała od ENEA Oświetlenie Sp. z o.o., wynikała również konieczność jej usunięcia. Warunki techniczne otrzymaliśmy już po ogłoszeniu przetargu i podpisaniu umowy z Wykonawcą. Nowe lampy zaświeciły się w dniu 28 września br. Po pierwszych otrzymanych w tej sprawie sygnałach od jednego z mieszkańców, w dniu 29 września br. wieczorem zweryfikowałem w terenie zgłoszenie. Mieszkańcy mają rację. Rosnące przy bloku nr 5 drzewa w znacznym stopniu ograniczają dostęp światła generowanego przez lampy oświetlenia ulicznego na znajdujący się wzdłuż tego budynku chodnik. Przeprowadziłem rozmowy z kilkoma mieszkańcami bloku nr 5 i wspólnie ustalono, że nowa lampa powinna być ustawiona w tym samym miejscu. Inwestycja jest realizowana w ramach Czerskiego Budżetu Obywatelskiego. W budżecie przedsięwzięcia zostały jeszcze środki finansowe na dostawienie oczekiwanego punktu świetlnego. Właściciel firmy realizującej tą inwestycję obiecał, że na najbliższy poniedziałek przedstawi kosztorys. Wszystko wskazuje na to, że uzupełnienie oświetlenia przy ul. Gen. Maczka powinno nastąpić jeszcze w tym roku – zapowiada Przemysław Bloch, naczelnik wydziału inwestycji i Infrastruktury UM w Czersku.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.