5-05-20
Gm. Czersk. Dyrektor wyjaśnia
Czytelnik o dewastacji pojemników

Publikujemy list czytelnika w sprawie pojemników.

„KTO ZA TO ZAPŁACI ? 

Od długiego czasu obserwuję dewastację pojemników na popiół, są systematycznie niszczone przez samochody wywożące odpady. Myślę, że tańszym rozwiązaniem jest dorobienie specjalnego uchwytu do wywozu tych pojemników, niż ich niszczenie przez śmieciarki. Niestety firma wywożąca odpady nie jest widocznie zainteresowana zmniejszaniem kosztów, przecież można wymianę pojemników wliczyć do kosztów następnego przetargu. 

Bardzo jestem zdziwiony, że do tej pory ani nasz Pan Burmistrz, ani nasi Radni nie dostrzegli tego problemu. Może nie zajmują się tak błahymi problemami lub kwota którą ZUK doliczy do kosztów wywozu odpadów jest im zupełnie obojętna.

 

Tak czy inaczej my za to zapłacimy.” – pisze czytelnik i załącza zdjęcia zniszczonych pojemników.

Poniżej odpowiedź z czerskiego ZUK w sprawie pojemników metalowych przejętych od poprzedniego operatora, które spółka sukcesywnie wymienia.

- Od długiego czasu nikt nie zgłaszał do Spółki sygnałów o umyślnej „dewastacji pojemników”, więc zakładam, że chodzi o fakt wgniatania się ich ścian przy opróżnianiu, który to z kolei wynika z naturalnej eksploatacji i sposobu odbioru odpadów. Skontaktujemy się z producentami systemów załadunkowych czy są dostępne bardziej „delikatne” rozwiązania posiadające jednocześnie wymagane dopuszczenia do użytkowania. Jednocześnie zapewniam tą osobę, że spółka nie lekceważy wysokości ponoszonych kosztów, co było już wielokrotnie podkreślane, pomijając także fakt, że wynika to z obowiązujących przepisów prawa - wyjaśnia Paweł Garbacki, dyrektor ZUK w Czersku.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.