14-11-19
Czersk. Odpowiedź czerskiego ratusza
Czytelnik pyta o miejsca parkingowe

Nasz czytelnik pyta na jakiej podstawie jest wyznaczony wjazd z ul. Sikorskiego, załącza zdjęcie (poniżej). Pyta kto jest administratorem parkingu przy ul. Sikorskiego?  Komentuje: Nie dość że jest problem z miejscami parkingowymi dla mieszkańców ul. gen. Maczka to jeszcze ktoś sobie napisał "wjazd" na dwóch miejscach parkingowych, gdzie wjazd jest między tym nowym budynkiem przy ul. Sikorskiego a pizzerią Uno.  I gdzie te dwa miejsca będą zastąpione? – dopytuje.

O odniesienie się do w/w sprawy poprosiliśmy czerski ratusz.

„Zgodnie z wydanymi warunkami zabudowy w 2016 roku działka, na której znajduje się wskazany przez czytelnika obiekt mieszkalno-usługowy, ma mieć obsługę komunikacyjną poprzez bezpośredni zjazd z drogi gminnej, tj. ul. Gen. Sikorskiego.

Istniejąca droga z płyt betonowych, o której informuje ów czytelnik, znajduje się na prywatnej działce, a jej właściciel nie zgodził się na służebność przejazdu. W związku z tym, w celu umożliwienia dojazdu do wskazanej nieruchomości, w 2016 roku wyrażono inwestorowi zgodę na wykonanie wjazdu poprzez istniejący parking, co niestety wiązało się z likwidacją dwóch miejsc postojowych.

W celu uwidocznienia kierowcom pojazdów istniejącego wjazdu do tej nieruchomości zobowiążemy inwestora do wykonania czytelniejszego oznakowania poziomego i pionowego.” - informuje naczelnik Edmund Krut z czerskiego magistratu.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.