7-07-20
Czersk. Zgłoszenie problemu
Czytelnik: Szafy i inne, leżą już kilka tygodni

Publikujemy list czytelnika, który sygnalizuje problem z odpadami ponadgabarytowymi, przesyła również zdjęcia.

„Witam, ktoś wyrzucił śmieci przy ul. Gen. Maczka, szafy i inne, leżą już kilka tyg. Gdzie tutaj przechodzą turyści z pociągu do centrum, również brak śmietników przy ławkach na ul. Gen. Maczka,  również bardzo brzydko wyglądają napisy na ścianach budynku przy śmietnikach. (widoczne napisany na zdjęciach). Czy ktoś jest w stanie ustalić właściciela tych śmieci? I kiedy te śmieci znikną?” - pyta czytelnik.

- W odpowiedzi na pytanie czytelnika informuję, że nikt z pracowników Zakładu Usług Komunalnych nie jest w stanie ustalić właściciela tych odpadów. Jednocześnie po sprawdzeniu monitoringu GPS pojazdów wykorzystanych przy zbiórce odpadów wielkogabarytowych stwierdziłem, że odbyła się ona w wyznaczonym terminie, w którym to widocznych na zdjęciu odpadów nie było w tamtym czasie. W sprawie uporządkowania terenu Pan czytelnik powinien skontaktować się z zarządcą nieruchomości – informuje Paweł Garbacki, dyrektor Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Czersku.

Z kolei prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Chojnicach wyjaśnia, że teren, gdzie znajdują się śmietniki jest użyczony spółdzielni i wspólnocie mieszkaniowej przez prywatną spółkę. Dodaje, że na miejscu zostanie sprawdzony sygnał czytelnika i będą podjęte stosowne decyzje.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.