21-08-18
Czersk. Poseł zapowiada interwencję
Czytelnik:
Wychodzi na to, że mamy rosyjską
ruletkę. Wstajesz i nie wiesz czy w ciągu
dnia będziesz miał prąd


Mieszkańcy części Osiedla Mieszkaniowego nr 3 „Stargardzkie” w Czersku wskazują, że planowane wyłączenia prądu zdarzają się ostatnio stosunkowo często, a powiadomienia klientów w tej materii są nieskuteczne.  Zakład energetyczny bazuje na informowaniu odbiorców drogą elektroniczną  na własnym portalu lub wysyłając wiadomości do zarejestrowanych użytkowników, na ich adresy e-mail.

Ludzie uważają, że najbardziej skutecznym sposobem informowania jest wywieszanie plakatów z adnotacją o planowanych wyłączeniach prądu na tablicach ogłoszeń.  Mieszkańcy proszą za naszym pośrednictwem o interwencję w tej sprawie posła Aleksandra Mrówczyńskiego.  Sugerują, aby parlamentarzysta przekonał osoby decyzyjne w zakładzie energetycznym do tradycyjnego sposobu informowania o przerwach w dostawie prądu.

W 2016 roku rzecznik firmy Enea Operator tłumaczył w podobnej sprawie, że zalecenie wewnętrzne spółki mówią o tym, że papierowa wersja komunikatu o planowanym wyłączeniu prądu jest umieszczana m.in. na tablicach ogłoszeń, gdy przerwa w dostawie energii elektrycznej jest większa niż sześć godzin. Jednak każdy kto posiada dostęp do internetu może skorzystać z aplikacji na witrynie spółki – otrzymywanie z wyprzedzeniem komunikatów o wyłączeniach prądu. Dodatkowo komunikaty o planowanej konserwacji sieci dostępne są pod numerem alarmowym 991.

- Wychodzi na to, że mamy rosyjską ruletkę. Wstajesz i nie wiesz czy w ciągu dnia będziesz miał prąd. Ostatnio, w tych upałach,  wyłączyli nas kilka razy co skutkowało rozmrożeniem żywności, brakiem ciepłej wody i możliwości prowadzenia różnych prac. Tak dalej być nie może, żeby ludzie musieli czatować w internecie i sprawdzać czy będą mieli prąd. Mam nadzieję, że poseł Aleksander Mrówczyński da radę i skończy się ta zabawa w chowanego z zakładem energetycznym  - mówi nasz czytelnik.

Poseł zapowiada, że będzie interweniował w powyższej sprawie. Liczy, na pozytywne załatwienie tematu.

Do sprawy wrócimy.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.