24-05-19
Czersk. Wyjaśnienia policji - `sytuacja tego mężczyzny jest znana policjantom`
Czytelnik: Za chwilę ten człowiek
będzie spełniał swoje groźby!


- Zaczepia ludzi, wciąż żąda pieniędzy na alkohol. Robi to od dłuższego czasu, najczęściej przy czerskich marketach. Powiedziałem mu w końcu, że nie dam ani grosza, to usłyszałem, że wybije szyby w moim samochodzie. Tego już za wiele! Zadzwoniłem na policję, żeby coś zrobili w tej sprawie, żeby nie zaczepiał już ludzi, to usłyszałem, iż mam się osobiście zgłosić w celu złożenia zawiadomienia o kierowaniu gróźb. Nie o to mi chodziło. Chciałem tylko, aby zauważono problem, bo za chwilę ten człowiek będzie spełniał swoje groźby! – mówi mieszkaniec gm. Czersk o zdarzeniu z udziałem mężczyzny, do którego doszło w miniony wtorek ok. godz. 19.00 na parkingu przy markecie (ul. Kościuszki w Czersku).

Poniżej wyjaśnienia policji:

- W dniu kiedy czytelnik wskazuje , że dzwonił na Policję zgłosić sytuację dotyczącą natarczywego żebractwa przez jednego z mieszkańców Czerska w okolicach marketu w centrum miasta, to po weryfikacji stwierdzono, że nie dodzwonił się do Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, a prawdopodobnie do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, do którego są przekierowywane wszystkie połączenia z numerów alarmowych. Jeżeli chodzi zaś o zgłoszenia dotyczące wskazywanej przez czytelnika osoby, sytuacja tego mężczyzny jest znana policjantom. Po każdym zgłoszeniu, które dociera do funkcjonariuszy, ale także z własnych podejmowanych interwencji, kiedy dochodzi do zachowań niezgodnych z prawem, policjanci podejmują czynności wobec tej osoby. W przypadku stwierdzenia popełnionych wykroczeń kierowane są do sądu wnioski o ukaranie – informuje Justyna Przytarska, rzecznik KPP w Chojnicach.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.