22-11-22
Gm. Czersk. Dostęp do urządzenia zapewniony jest przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu
Defibrylator AED w Nadleśnictwie Rytel

W piątek 18 listopada b.r. , na budynku biurowca Nadleśnictwa Rytel, tuż przy drzwiach wejściowych umieszczony został defibrylator AED - urządzenie, za pomocą którego w prosty i intuicyjny sposób można uratować życie ludzkie w przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca.

Defibrylator jest bezpieczny dla poszkodowanego i osoby udzielającej pierwszej pomocy – po uruchomieniu przyrządu należy postępować zgodnie z poleceniami głosowymi i wizualnymi wydawanymi przez urządzenie, oczekując na dotarcie zespołu ratownictwa medycznego.

Nasze urządzenie zostało zarejestrowane w aplikacji Staying Alive - światowej bazie, która pozwala z łatwością odnaleźć najbliższy defibrylator w okolicy.

Tego samego dnia zostało również przeprowadzone szkolenie dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora, w którym wzięli udział pracownicy biura nadleśnictwa.

Dostęp do urządzenia zapewniony jest przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie konieczności jego użycia.

Nadleśnictwo Rytel

Urządzenie znajdujące się w Nadleśnictwie Rytel znajduje się w bazie danych aplikacji Staying Alive (fot.: A. Talaśka)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.