26-11-19
Powiat chojnicki. Ludwigslust-Parchim jako pierwsze chce gościć polskich uczniów
Delegacja z partnerskiego powiatu

Wymiana młodzieży, współpraca pomiędzy przedsiębiorcami oraz rozwój turystyki – na te trzy aspekty zwracali szczególną uwagę starosta niemieckiego powiatu Ludwigslust-Parchim Stefan Sternberg  oraz starosta powiatu chojnickiego Marek Szczepański. Okazją do rozmów na temat współpracy była wizyta niemieckiej delegacji w Polsce.

Powiat chojnicki z powiatem Ludwigslust-Parchim od lat łączą partnerskie więzy, a oba samorządy odwiedzają się, poznając nie tylko zwyczaje i kulturę panująca w partnerskim regionie ale także po to, aby zacieśnić współpracę i relacje pomiędzy mieszkańcami. Jedną z takich propozycji ma być wymiana młodzieży planowana na przyszły rok. Podczas rozmów w chojnickim starostwie padły deklaracje, co do liczby oraz ewentualnego kształtu wizyty.

Ludwigslust-Parchim jako pierwsze chce gościć polskich uczniów. Po nich ma przyjść czas na przedsiębiorców, a w przyszłości może nawet na wspólną ofertę turystyczną. Starostowie rozmawiali też między innymi na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz tego, jak wygląda sposób pozyskiwania unijnych dotacji właśnie w Niemczech. 

Podczas kilkudniowej wizyty delegacja odwiedziła między innymi Gdańsk oraz miała okazję skosztować polskiej kuchni.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.