4-04-18
Gm. Czersk. Wiceburmistrz wyjaśnia
Dlaczego SP ZOZ w Czersku nie wykorzystał
pieniędzy na rehabilitację, kardiologię i ginekologię?


- Ze sprawozdania z wykonania budżetu gminy Czersk za 2017 rok wynika, że czerski SP ZOZ wydał tylko 14 z 190 tys. zł przeznaczonych na rehabilitację, kardiologię i ginekologię.  Dlaczego pieniędzy nie wykorzystano skoro są ogromne kolejki? – pyta nasz czytelnik.

Całe sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu – TUTAJ


Wiceburmistrz Grzegorz Klauza wyjaśnia, że niski poziom wykorzystania środków przyznanych przez radę miejską był spowodowany zmianą procedury pozwalającej szybciej uruchomić pieniądze. Pierwotnie środki miały być wydatkowane w ramach programów medycznych. Jednak okazało się, że ta forma przekazania funduszy dla sp zoz-u byłaby pracochłonna i długotrwała. Po pojawieniu się zmiany w przepisach pojawiła się szansa uzyskania zgody w ministerstwie na przekazanie środków w innym, bardziej dostępnym i szybszym trybie – zakup usług zdrowotnych. Umowa została popisana dopiero w listopadzie ubiegłego roku, dlatego udało się wykorzystać tylko 7,5 % zaplanowanych funduszy.

W 2018 roku gmina Czersk również zakupiła od sp zoz-u w/w usługi. Wiceburmistrz informuje, że środki na rehabilitację (60 tys. zł) zostały już wykorzystane, dlatego na najbliższej sesji pojawi się wniosek o przekazanie kolejnych 100 tys. zł na zabiegi rehabilitacyjne dla mieszkańców gminy Czersk, które dalej ma wykonywać czerski sp zoz.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.