1-08-22
Powiat chojnicki. To są po prostu kpiny, aby prawie pół roku czekać na wizytę!
Długie kolejki do lekarza...

Czytelniczka uważa, że to skandal, aby czekać przez wiele miesięcy do lekarza (dermatologa), gdy na skierowaniu ma adnotację o pilnej wizycie u specjalisty.

Informuje, że w maju br. podczas wizyty otrzymała skierowanie do poradni dermatologicznej z dopiskiem PILNE. W chojnickim szpitalu dowiedziała się, że pod koniec lipca będzie mogła się rejestrować, ale osobiście, ponieważ telefonicznie nie ma takiej możliwości. Wyznaczono rejestrację na 1 sierpnia. Kobieta stawiła się dziś o godz. 7.00 i stanęła w długiej kolejce (zdjęcie wysłała do redakcji, publikujemy poniżej). Na miejscu okazało się, że wizyta będzie możliwa dopiero w październiku.
- Za co my płacimy składki? - pyta rozgoryczona. - To są po prostu kpiny, aby prawie pół roku czekać na wizytę!

Rzecznik gdańskiego oddziału NFZ informuje, że każdy może zgłosić do oddziału fakt długiego oczekiwania w kolejce – pisemnie lub mailem (adres e-mail: [email protected]). Wtedy Fundusz przeprowadzi kontrolę i wyjaśni sytuację. Ponadto, jeśli osoby są mobilne i mogą sobie pozwolić na poniesienie kosztów dojazdu, istnieje wyszukiwarka - Informator o Terminach Leczenia (TUTAJ), gdzie wpisując konkretne województwo czy powiatu i rodzaj świadczenia można uzyskać informację o terminach (często krótszych) do konkretnego specjalisty, który ma podpisany kontakt z NFZ.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.