29-04-20
Powiat chojnicki. Wypłacono już 1 mln 700 tys. zł w ramach Tarczy antykryzysowej Covid-19
Do chojnickiego PUP dziennie wpływa
250-300 wniosków o pożyczkę 


Do poniedziałku 27 kwietnia do Powiatowego Urzędu Pracy w Chojnicach wpłyneło1960 wniosków od przedsiębiorców o pożyczkę 5 tys. zł.  Dziennie jest ich od 250-300, a chojnicki PUP wypłacił już 1 mln 700 tys. zł w ramach Tarczy antykryzysowej Covid-19 – takie informacje przekazał Wojciech Adamowicz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chojnicach podczas cotygodniowej telekonferencji. Wirtualne spotkania organizowane są z inicjatywy starosty Marka Szczepańskiego.

W tym tygodniu oprócz Adamowicza na pytania przedstawicieli przedsiębiorców odpowiadał też rzecznik prasowy ZUS Krzysztof Cieszyński oraz naczelnik Urzędu Skarbowego w Chojnicach Maria Lipińska.

Mówili o możliwościach jakie mają przedsiębiorcy w dobie epidemii, o narzędziach z jakich mogą skorzystać i o warunkach jakie muszą spełniać.

Informacja ZUS – TUTAJ

Informacja PUP –
TUTAJ


Starostwo Powiatowe w Chojnicach

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.