24-10-20
Gm. Czersk. OSP w Łęgu ma być włączona do KSRG
Do OSP w Czersku ma trafić nowy wóz bojowy,
decyzja na początku przyszłego roku


W tym roku na zmianę pojazdu w OSP w Gotelpiu zabezpieczono w budżecie gminy Czersk kwotę 98 tys. zł. Jednak ostatecznie postanowiono, że tegoroczna kwota oraz dodatkowe 100 tys. zł w roku 2021 będzie wkładem własnym do nowego wozu bojowego, jaki samorząd ma nadzieję pozyskać w przyszłym roku.


- W przypadku zakupu nowego wozu dla jednej z naszych jednostek nastąpią przesunięcia posiadanych przez gminę samochodów i jeden z nich trafi do OSP w Gotelpiu – wyjaśnia burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

Nowy średni wóz bojowy ma trafić do OSP w Czersku. Komendant PSP w Chojnicach, mł. bryg. Błażej Chamier Cieminski, złożył już na niego stosowne zapotrzebowanie. Fundusze – pozostałe ok. 600 tys. zł - mają pochodzić z budżetu państwa. Decyzji o przyznaniu środków na ten cel należy spodziewać się w styczniu 2021 roku. Pojazd ma kosztować ok. 800 tys. zł.Komendant proponuje, aby dotychczasowy samochód z OSP w Czersku – mercedes z 2007 roku (na zdjęciu) – trafił do OSP w Łęgu, a Renault z Łęga do OSP w Gotelpiu. Komendant wyjaśnia, że przemawia za tym ilość wyjazdów do zdarzen łęskiej jednostki i włączenia jej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jako trzeciej OSP w gminie Czersk. Jednak gdzie ostatecznie trafi mercedes z Czerska zdecyduje burmistrz Przemysław Biesek-Talewski, któremu komendant przy okazji dziękuje za wsparcie i przychylność dla inicjatyw poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.