25-01-18
Czersk. Nieoficjalnie – burmistrz ma większość
Do trzech razy sztuka? Kolejna sesja budżetowa
w Czersku na początku przyszłego tygodnia


Najprawdopodobniej w najbliższy poniedziałek (29.01) rano ma odbyć się kolejna już – trzecia – sesja budżetowa. Radni mają debatować nad projektem budżetu na 2018 rok autorstwa burmistrz Czerska. Projekt jest ponownie zmieniony, przypomnijmy poprzedni 22 stycznia nie został przyjęty (zobacz) ponieważ nie uchwalono nawet Wieloletniej Prognozy Finansowej.

Wczoraj (24.01) wieczorem radni spotkali się z włodarz i omawiali poprawki, które powinny znaleźć się w planie tegorocznych wydatków samorządu, po to aby dokument został w końcu przyjęty. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że burmistrz Jolanta Fierek dysponuje już większością w radzie, która zaakceptuje naniesione zmiany. Miała wczoraj otrzymać takie zapewnienie od kilkunastu radnych. Poprawki dotyczą przekazania środków finansowych dla Rytla, min. na rozbudowę miejscowej szkoły (z wcześniejszego projektu zostały zdjęte). Poza tym wprowadzono do projektu budżetu jeszcze inne zadania.

Zapytaliśmy burmistrz o przebieg wczorajszego spotkania. Włodarz mówi, że spotkanie było zamknięte i nie będzie się wypowiadać w tej kwestii. Wyjaśnia, że z radnymi nie uzgodniła, iż o jego przebiegu będzie informować opinię publiczną.


UWAGA!
W portalu wizjalokalna.pl planowana jest transmisja na żywo z obrad sesji Rady Miejskiej w Czersku. Więcej informacji wkrótce.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.