18-02-19
Powiat chojnicki. Powiat Chojnicki w wojewódzkiej czołówce
Dobra ocena Powiatu Chojnickiego

Jak co roku Związek Powiatów Polskich przeprowadził ranking najlepszych gmin i powiatów z podziałem na liczbę mieszkańców. Powiat chojnicki znajduje się w grupie od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców. W swojej kategorii uplasował się na dziewiątym miejscu najbardziej rozwojowych samorządów powiatowych w Polsce.

W województwie pomorskim na wyższej pozycji znalazł się tylko powiat słupski. Ranking jest o tyle ciekawy, że eksperci oceniają samorząd praktycznie przez cały rok. Ocena dokonywana jest online, a opinie wydaje się według kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych, takich jak na przykład działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca czy rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Pod uwagę jest też brana współpraca krajowa i międzynarodowa czy działania promocyjne.

Pierwsza „10” w rankingu ZPP w kategorii powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców:

1. Powiat Tomaszowski (lubelskie)

2. Powiat Kędzierzyńsko - Kozielski

3. Powiat Niżański

4. Powiat Ostródzki

5. Powiat Toruński

6. Powiat Słupski

7. Powiat Piotrkowski

8. Powiat Świecki

9. Powiat Chojnicki

10. Powiat Lęborski

Monika Garstecka-Niemczyk
Starostwo Powiatowe w Chojnicach

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.