28-03-19
Gm. Czersk. Niebawem drogowcy zabiorą się za cząstkowe remonty, „duża łata”
przy jeziorze Świdno
Dobre wieści dla kierowców. Bliżej
modernizacji ulicy Tucholskiej i drogi 237

Na zaproszenie burmistrza do Czerska przyjechał dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku Grzegorz Stachowiak. Przemysław Biesek-Talewski zabrał gościa na ulicę Tucholską i na szosę poza granicami miasta. W efekcie tego spotkania możemy spodziewać się prac na drodze 237.

Stan drogi wojewódzkiej na terenie Gminy Czersk jest fatalny. Dlatego też Burmistrz Czerska dokłada wszelkich starań, żeby Zarząd Dróg Wojewódzkich w końcu zabrał się za modernizację szosy na terenie Czerska oraz w kierunku Tucholi.

W czwartek do czerskiego ratusza przyjechał Grzegorz Stachowiak. Dyrektor ZDW rozmawiał z Burmistrzem Czerska i Przewodniczącym Rady Miejskiej o planach modernizacji drogi 237. Później panowie wybrali się w teren na przegląd drogi. Ustalenia mogą napawać optymizmem mieszkańców Czerska i wszystkich kierowców.

– Ustaliliśmy, że ZDW przygotuje dokumentację przetargową na kompleksową przebudowę odcinka ulicy Tucholskiej od Starego Urzędu do granic miasta – informuje Przemysław Biesek-Talewski. Na odcinku 1 400 metrów będzie nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodniki, ścieżki rowerowe i kanalizacja deszczowa. Dodatkowo nowa warstwa asfaltu zostanie ułożona na fragmencie ulicy Tucholskiej od 21 Lutego do Starego Urzędu.

Niebawem drogowcy zabiorą się za cząstkowe remonty drogi 237. To nie wszystko. Jeszcze w tym roku zostanie ułożona tak zwana duża łata na 200-metrowym odcinku przy jeziorze Świdno. Kolejne kompleksowe remonty drogi poza granicami miasta, w kierunku Tucholi, zaplanowane zostały na najbliższe lata.

Burmistrz Czerska porozumiał się z dyrektorem ZDW w sprawie zamiany dróg. Urząd Miejski przejmie ulicę Szkolną. Z kolei fragment Targowej, od domu kultury do Starogardzkiej, przejdzie pod zarząd ZDW. Pozwoli to urzędnikom z czerskiego ratusza na złożenie wniosku o dofinansowanie przebudowy ulicy Szkolnej do Funduszu Dróg Samorządowych i szybszą realizację tego zadania.

UM Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.