14-05-19
Czersk. Kolizja z donicą. Mieszkańcy – trzeba dłużej czekać na światłach
Docelowa organizacja ruchu
na Targowej w Czersku


Wczoraj (13.05) wdrożono docelową organizację ruchu w ciągu ulicy Targowej w Czersku. W tzw. „starej” ulicy Targowej pojawiły się trzy donice, które kosztowały podatników 4,6 tys. zł.

Otrzymaliśmy informację od czytelników, że tego samego dnia miało dojść  w tym miejscu do kolizji – pojazd miał wjechać w jedną z donic, przesuwając ją o kilka metrów.

Czerski magistrat (zarządca drogi) potwierdza, iż doszło do kolizji z donicą, która po zderzeniu została ustawiona na swoim miejscu. Jest prośba z urzędu, aby mieszkańcy stosowali się do nowego oznakowania, które jest wykonane prawidłowo (dzisiaj pojawiły się jeszcze dwa słupki drogowe, poza tym od wczoraj funkcjonuje oznakowanie drogowe – przyp. red.).

Mieszkańcy – trzeba dłużej czekać na światłach
Mieszkańcy informują, że teraz na ul. Targowej, na przejazd – w kierunku ul. Starogardzkiej - oczekuje bardzo dużo pojazdów (skrzyżowanie przy remizie OSP), jest ich zdecydowanie więcej, niż przed ustawieniem donic.

- Dlaczego właśnie w tym momencie zdecydowano się na wdrożenie docelowej organizacji ruchu w ciągu ulicy Targowej w Czersku, które było przewidziane w opracowanej i zrealizowanej dokumentacji budowy nowego przebiegu ulicy, skoro od dawna ten ciąg komunikacyjny jest oddany do użytku? Czy burmistrz przemyśli jeszcze swoją decyzję i ewentualnie usunie jednak donice, tak aby skrzyżowanie ul. Targowej (przy remizie OSP) nie było tak mocno obciążone? – pytają.

Mieszkańcy sygnalizują, że na wspomnianym skrzyżowaniu doszło już do kilku kolizji, a na tzw. „starej” ulicy Targowej (po remoncie) do tej pory nie było wypadków.

„Wprowadzono docelową organizację, która była w projekcie. Dlaczego w poprzedniej kadencji tego nie zrealizowano? To już nie jest pytanie do obecnego burmistrza. Na szczęście nie doszło do wypadku z udziałem samochodu z pieszym czy rowerzystą. Jeśli chodzi o zdarzenia drogowe na „starej” Targowej, to mieszkańcy zgłaszali, że wcześniej też do nich dochodziło.” - brzmi odpowiedź z UM w Czersku.

– Będziemy obserwować, jak funkcjonuje skrzyżowanie, analizować inne rozwiązania, które w przyszłości usprawnią ruch w tej części miasta – mówi burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

(red)

Zdjęcia wykonane dziś (14.05) - tzw. `stara` ulica Targowa w Czersku:

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.