28-11-18
Czersk. Burmistrz wyjaśnia, że żadnych perspektyw finansowania
Dom Pomocy Społecznej w Czersku
na razie nie powstanie

W 2019 roku nie ruszy budowa Domu Pomocy Społecznej w Czersku. Poprzednia włodarz zapisała w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy na rozpoczęcie realizacji przedmiotowego zadania kwotę 230 tys. zł.

Inwestycja na obecnym etapie ma kosztować łącznie ok. 15 mln zł, tak więc jak mówi obecny burmistrz, pieniędzy wystarczyłoby na wykonanie wykopów i może ław fundamentowych.  Dodaje, że nie ma żadnych perspektyw dalszego finansowania, ani zewnętrznego, ani własnego. Dopóki nie pojawi się pełny montażu finansowy, który spowoduje, że inwestycja będzie realna do wykonania, to nie ma co jej zaczynać.

W czasie kampanii wyborczej na konferencji prasowej była już włodarz informowała, że Dom Pomocy Społecznej w Czersku miał się składać z trzech modułów (łącznie na 45 osób) z częścią dla chorych psychicznie, somatycznie, a także dla pacjentów komercyjnych (na krótkie pobyty). Przekonywała, że samorząd ma na realizację zadania przygotowany gotowy projekt (podgląd wizualizacji – poniżej), jest też działka – przy ul. Długiej w Czersku. Inwestycja miała kosztować 14-16 mln zł, można ją było etapować. Była burmistrz podkreślała też, że rocznie na pobyty mieszkańców z gm. Czersk w tego rodzaju ośrodkach samorząd wydaje ok. 1 mln zł.

(red)
Fot. (JF)

Kliknij, by powiększyć

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.