15-11-19
Gm. Czersk. Przetarg unieważniony
Drożej za śmieci – to pewne. Jaka będzie
wysokość kolejnej podwyżki?Burmistrz Czerska unieważnił przetarg dotyczący odbioru transportu i zagospodarowania odpadów za okres trzech lat (2020-2022) ponieważ koszty systemu gospodarki odpadami komunalnymi wynikające z ofert byłyby niemal dwukrotnie wyższe od tych, które gmina ponosi obecnie.


Jednak włodarz mówi, iż wzrost stawek jest nieunikniony. Pytamy ile więcej zapłacą mieszkańcy gminy Czersk?

„Kwoty podane w ofertach dotyczą odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów za okres trzech lat (2020-2022). Koszty  systemu gospodarki odpadami komunalnymi wynikające z ofert byłyby niemal dwukrotnie wyższe od tych, które ponosimy obecnie. Dlatego zdecydowałem o unieważnieniu przetargu. Obecnie prowadzimy negocjacje z ZUK sp. z o.o. na temat warunków, na jakich podpiszemy umowę  na odbiór i transport odpadów w roku 2020.
Biorąc pod uwagę wzrost kosztów zagospodarowania odpadów w ZZO Nowy Dwór (o około 40 %) oraz prognozowany wzrost kosztów ich transportu (o około 50 %) pewnym jest, że – aby nie dopłacać do systemu – muszą, i to znacznie, wzrosnąć stawki opłat za gospodarowanie odpadami. Obecnie pracujemy nad projektami uchwał w tej sprawie. Znajdą się one w porządku obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej.”
– informuje burmistrz Przemysław Biesek – Talewski.

Podajemy link do przetargu dotyczącego zagospodarowania odpadów - informacja z otwarcia (poniżej): https://bip.czersk.pl/2211.html

Przypomnijmy, ostatnią wysoką podwyżkę za śmieci wprowadzono w gm. Czersk w bieżącym roku, w lutym. Stawki wzrosły o 25 i 50%.

Temat wysokich podwyżek podejmował wtedy radny Daniel Szpręga – zobacz TUTAJ.


Podajemy też link do odpowiedzi na interpelację radnego – TUTAJ.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.