19-10-20
Czersk. Kiedy szczypiorniści pojawią się na parkiecie?
Drużyna MKS Handball Czersk na kwarantannie

Zaplanowany na sobotę (17.10.) mecz miejscowych szczypiornistów nie odbył się z powodu zakażenia koronawirusem jednego z zawodników MKS Handball Czersk.

Kiedy drużyna pojawi się na parkiecie?

-  Zawodnicy, którzy uczestniczyli w wyjazdowym meczu w Gryfinie, znajdują się obecnie na kwarantannie – wyjaśnia Maciej Jakubowski, prezes MKS-u. - Odizolowanie potrwa jeszcze kilka dni, liczone jest od 11 października, od meczu w Gryfinie.
W sobotę 24 października w Czersku mamy rozegrać mecz z Samborem Tczew. Mam nadzieję, że tak się stanie, ale wszystko zależy od tego, jaki będzie stan zdrowia naszych zawodników. Na razie nikt więcej nie miał wykonywanego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Jeden z zawodników MKS Handball Czersk poczuł się gorzej we wtorek 13 października, trzy dni po wyjazdowym meczu w Gryfinie. Miał kaszel i  gorączkę, w konsekwencji czego lekarz rodzinny skierował go na test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny.
- Po jego otrzymaniu, w sobotę 17 października, po konsultacjach z drużyną przeciwną i z prezesem Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej w Gdańsku, podjęliśmy decyzję by mecz z ITS Jeziorak Iława w Czersku nie odbył się. Został przełożony na inny termin – informuje prezes MKS Handball Czersk.

Maciej Jakubowski, który jest również dyrektorem SP nr 2 w Czersku w dniu dzisiejszym zwrócił się do burmistrza z prośbą o wydanie zgody na pracę zdalną przez najbliższy tydzień, po to, by ograniczyć ewentualną możliwość zakażenia osób znajdujących się w szkole.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.