2-04-19
Czersk. Relacja
Drzwi otwarte w  „Czerskiej Dwójce”

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku otwarto drzwi dla uczniów i rodziców, by mogli poznać życie szkoły od środka. 28 marca, przed południem, gościliśmy grupy zerowe wszystkich czerskich przedszkoli i SP1. Zgodnie z reformą oświaty, pierwszoklasiści znowu zawitają w progi „Dwójki”. Była więc okazja, by pod okiem wychowawczyń i starszych kolegów, sprawdzić, czym tak naprawdę żyje szkoła.

Dzieciaki wzięły aktywny udział w rozgrywkach sportowych, spotkały się z różnymi dziedzinami wiedzy na kreatywnych stoiskach przedmiotowych i artystycznych.   Z zaciekawieniem i pasją maluchy podejmowały różnorodne zadania, zbierały punkty i odbierały przygotowane specjalnie na tę okazję nagrody.

Od godziny 16.00 podwoje szkoły otwarto dla rodziców i dzieci, młodszych i starszych, obecnych i przyszłych uczniów „Dwójki”. Na to rodzinne popołudnie nauczyciele i uczniowie  przygotowali moc atrakcji, sportowych, artystycznych i naukowych.

W pierwszej części popołudniowego spotkania zaprezentowały się „szkolne talenty”. W tym miejscu mogliśmy usłyszeń znane przeboje w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego. Duże emocje wywołały popisy akrobatyczne starszych chłopców i pokaz piłkarzy ręcznych.

W drugiej, aktywnej części popołudnia dużym zainteresowaniem cieszył się kącik języka angielskiego z wystawą klocków Lego, „Ogródek matematyczny” z bardzo ciekawymi zadaniami logicznymi, oraz intrygujące stoisko małych i dużych robotów. Równie ciekawe było stoisko „W bajkowym i baśniowym świecie” oraz stoisko zagadek logopedycznych i zabaw integracyjnych. Przebojem dnia jednak okazało się naukowe stoisko „Małych Einsteinów”, na którym przejęci najmłodsi uczniowie pod okiem opiekunek demonstrowali niesamowite doświadczenia i eksperymenty.  Młodzież starsza zaprezentowała swoje umiejętności w formie ciekawych pokazów i doświadczeń chemicznych, fizycznych oraz biologicznych. Humaniści mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe a pasjonaci historii podziwiać zbiory historyczne. Wszyscy uczestnicy mogli również wyczarować imponujące dekoracje papierowe i ozdoby z masy solnej oraz uczestniczyć w mini kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Tego dnia można było również zasmakować w potrawach różnych regionów Polski.

Na wolnej płycie boiska starsi i młodsi rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, zdobywając zasłużone dyplomy i drobne gadżety. Zużytą energię uzupełniano w kawiarence i barku sałatkowym oraz przy kiełbasce z grilla.
„Drzwi otwarte” szkoły to okazja do zaprezentowania jej najlepszych, wypracowanych przez lata tradycji i dokonań – przedstawienia oferty edukacyjnej. Wspólnie spędzony czas sprzyjał rozmowom, pytaniom, wyjaśnieniom.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spotkać się z nami i przyjęli zaproszenie do wspólnej zabawy. „Razem można wszystko” – wielkie wyrazy wdzięczności dla wszystkich nauczycieli, uczniów, sponsorów, wolontariuszy oraz Aktywnej Dwójki – Stowarzyszenia „Barka” za pomoc finansową oraz wsparcie szkolnej imprezy. Do zobaczenia za rok.

Dyrekcja SP nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.