22-07-20
Gm. Czersk. Burmistrz spotkał się z wicemarszałkiem
„Duża łata” na drodze 237 – kolejny
odcinek, tym razem w Czersku

Burmistrz Przemysław Biesek-Talewski w trakcie dzisiejszego (22.07) spotkania z wicemarszałkiem Leszkiem Bonną omawiał temat dalszych prac na drodze wojewódzkiej nr 237, którą zarządza ZDW w Gdańsku.  

- Na rok 2021 planowane jest ułożenie na kolejnym odcinku tej drogi tzw. „dużej łaty”, czyli nowego dywanika asfaltowego. Wstępnie ustaliliśmy, że nowa nawierzchnia zostanie ułożona na ul. Szkolnej (od Gminnego Centrum Kultury) i 21 Lutego. W ten sposób – do czasu kompleksowej przebudowy – ten odcinek drogi wojewódzkiej uzyskałby odpowiedni stan i wygląd – informuje burmistrz.

Z kolei rozpoczęcie inwestycji polegającej na kompleksowej przebudowie ulicy Tucholskiej na odcinku od ul. Starego Urzędu do granicy miasta planowane jest na rok 2022.

- Przy realizacji tego zadania konieczny będzie wkład finansowy Gminy Czersk. O jego wysokości będziemy jeszcze rozmawiać. W pierwszej połowie września do Czerska przyjadą wicemarszałek Leszek Bonna oraz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Grzegorz Stachowiak. Wówczas uściślimy zakres i terminy prac na drodze wojewódzkiej nr 237 – zapowiada włodarz.

(red)


Rozpoczęcie inwestycji w Czersku polegającej na kompleksowej przebudowie ulicy Tucholskiej na odcinku od ul. Starego Urzędu do granicy miasta planowane jest na rok 2022.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.