30-08-21
POWIAT STAROGARDZKI-POWIAT KOŚCIERSKI. ZDJĘCIA
Dwa śmiertelne wypadki w minioną niedzielę w pow. starogardzkim, jeden w piątek w pow. kościerskim (gm. Karsin) – policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze

W ciągu zaledwie godziny na drogach powiatu starogardzkiego, wczoraj (29.08) rano, doszło do dwóch wypadków. Pierwszy z nich miał miejsce w Osieku. Kierujący Mercedesem na łuku drogi uderzył w drzewo. Śmierć poniósł 36-letni pasażer. Do drugiego wypadku doszło na autostradzie A1, tam kierowca Audi uderzył w tył pojazdu ciężarowego . W wyniku tego zdarzenia zmarł 48-letni mężczyzna. Dokładne przyczyny i przebieg tych zdarzeń będzie ustalany przez śledczych.Do pierwszego wypadku doszło w niedzielę około godz. 08:20. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Osiek. Na miejsce wysłał funkcjonariuszy z ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że na drodze DW214 w Osieku samochód marki Mercedes na łuku drogi uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia zginął 36-letni mężczyzna, pasażer pojazdu. Natomiast dwie kolejne osoby z obrażeniami zostały przetransportowane do szpitala.

O kolejnym wypadku dyżurny został powiadomiony tego samego dnia około godziny później. Policjanci pojechali na autostradę A1, na wysokości węzła Kopytkowo, gdzie samochód marki Audi uderzył w tył pojazdu ciężarowego marki MAN typu cysterna. W skutek tego zdarzenia śmierć poniósł 48-letni mężczyzna pasażer Audi, kierowca oraz drugi pasażer zostali przewiezieni do szpitala.

Mundurowi wykonali oględziny pojazdów, oględziny miejsca wypadków drogowych, szkice sytuacyjne oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Dokumentacja została przekazana do śledczych, którzy wyjaśnią przyczyny tych zdarzeń.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do panujących warunków i własnych umiejętności. Zachowajmy ostrożność na drodze tak, aby bezpiecznie dojechać do celu.

asp. Małgorzata Szweda
KPP Starogard Gdański


Śmiertelne potrącenie w gm. Karsin
Z kolei w powiecie kościerskim (gm. Karsin) do śmiertelnego wypadku doszło na trasie Wiele – Lubnia. Znane są już personalia mężczyzny – więcej - TUTAJ

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.