14-04-18
Gm. Czersk.
XVIII edycja Regionalnego Konkursu wiedzy o zasadach BHP
DWIE UCZENNICE Z ZSP W MALACHINIE
W WIELKIEJ SZÓSTCE


WIELKA SZÓSTKA - Wyniki Regionalnego Konkursu wiedzy o zasadach BHP „Bezpiecznie od startu” dla uczniów z zakładów rzemieślniczych.

W dniu 10 kwietnia 2018r. w auli KPIRiP w Bydgoszczy odbyła sie już XVIII edycja Regionalnego Konkursu wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych.

Organizatorem etapu regionalnego konkursu była Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszcz. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział blisko 40 uczestników z województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego kształcących się w zawodach: fryzjer, elektryk, elektromechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, kucharz, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz, operator obrabiarek skrawających, stolarz, sprzedawca, ślusarz.

W pierwszej kolejności na uczestników czekał do rozwiązania test składający się 40 pytań. Okazało się, że w większości pytania z zakresu prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy nie przysporzyły problemów młodym uczestnikom. W dalszej części wyłoniona szóstka, która otrzymała największą ilość punktów z testu odpowiadała na pytania ustne przed Komisją Konkursową w składzie: Roman Wzorek – Nadinspektor Pracy Okręgowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy, Kamil Nyckowski – Starszy referent Okręgowej Inspekcji  Pracy w Bydgoszczy, Kazimierz Mikulski -  Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Izabela Goślińska – Specjalista ds. promocji i przedsiębiorczości  Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Po wspólnych konsultacjach Komisja Konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu miejsc następującym osobom:  

Miejsce I – Jakubowska Klaudia  – Branżowa Szkoła I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Grudziądzu
Miejsce II – Bąk Borys– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu
Miejsce III  - Zbieranek Bartosz Tomasz – Zespół Szkół w Mogilnie
Miejsce IV – Dobek Justyna – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie
Miejsce V – Czochór Mateusz – Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła- Rzemieślniczka Szkoła Branżowa I Stopnia w Inowrocławiu
Miejsce VI – Walkowska Klaudia – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie
Wyróżniona szóstka otrzymała gratulacje oraz bezpośrednio z rąk Waldemara Adametza – p.o. Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy ds. prawno-organizacyjnych oraz Sławomira Szatkowskiego – Prezesa Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy odebrała atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. Laureaci dwóch pierwszych miejsc –będą reprezentowali  nasz region w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o zasadach BHP 23 maja br. w Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Powyższe informacje przekazała nam i wyraziła zgodę na ich opublikowanie p. Dominika Przybylińska Specjalista ds. szkoleń Kujawsko - Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy.

W tym miejscu należy dodać, że uczennice z ZSP w Malachinie ( Justynę Dobek z Salonu Fryzjerskiego p. Patrycji Lemańczyk, Klaudię Walkowską ze Studia Fryzjerskiego p. Marietty Leliwa -Pruszak i Darię Laskowską ze Studia Fryzur p. Joanny Rolbieckiej) do konkursu przygotowywał p. Krzysztof Smaglinski i złożyć uczennicom, nauczycielowi i pracodawcom wyrazy uznania i gratulacje!

Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZSP w Malachinie
Zdjęcia : Dominika Przybylińska, p. Krzysztof Smaglinski
 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.