5-03-20
Gm. Czersk. 10 marca kolejne spotkanie
Dyskusyjny Klub Książki w Rytlu - pamiątkowe
puchary oraz wyróżnienie od burmistrza

Dyskusyjny Klub Książki w Rytlu serdecznie zaprasza 10 marca 2020 o godzinie 16.30 na kolejne spotkanie do  GCK Biblioteki w Rytlu.

Tym razem dyskutować będziemy na temat książki Lwa Tołstoja pt. „Wojna i pokój”.

Podczas poprzedniego spotkania w lutym, spędziliśmy miło czas dyskutując o powieści  Isaaca Bashevisa Singera pt. ”Sztukmistrz z Lublina”. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że książkę czytało się lekko i z przyjemnością.

Perypetie życiowe Jaszy Mazura wywołały żywe emocje podczas rozmowy o bohaterze.  

W „Sztukmistrzu” odnaleźliśmy historię człowieka w pewien sposób nieprzystosowanego do życia w społeczeństwie. Poznaliśmy jego sposób myślenia i rozterki. To wieczny wędrowiec, który swoją podróż kończy nieoczekiwanie tam, skąd przyszedł. Ukojenie znajduje w tym, od czego przez całe życie uciekał.

Powieść  jak i przygody Jaszy wciągają tych, którzy chcą poznać klimat Warszawy z początku XX wieku, z jej rynsztokami na ulicach, szemranym towarzystwem i ówczesnymi zachowaniami społecznymi różnych warstw społeczeństwa. Losy urzekającej wdziękiem tytułowej postaci intrygują i wywołują narastające napięcie.

 To wspaniała, świetnie napisana książka, typowa dla Singera. Zachęcamy do lektury.

Podczas spotkania moderator DKK Małgorzata Kowalewska-Remisz z radością poinformowała nas o Nagrodzie Burmistrza Czerska „Młyńskie Koło 2019” do której Dyskusyjny Klub Książki w Rytlu został nominowany i podczas gali otrzymał wyróżnienie w kategorii kultura.  Małgorzata wręczyła nam pamiątkowe puchary oraz wyróżnienie od Burmistrza Czerska .

Jesteśmy dumni, że Dyskusyjny Klub Książki w Rytlu został nominowany do Nagrody Burmistrza Czerska „Młyńskie Koło 2019 w kategorii Kultura.

Jak wiemy, nie wszyscy są zwolennikami czytania książek. Dlatego my jako Klub pokazujemy, że czytanie książek nie jest nudne, że można po przeczytaniu książki dyskutować na wiele różnych tematów. Nasze spotkania nie tylko polegają na samym czytaniu, organizujemy wiele wyjazdów do kina, teatru, uczestniczymy na spływach kajakowych, bierzemy czynny udział w rajdach rowerowych jak  Odjazdowy Bibliotekarz, spotykamy się z wieloma autorami książek.

Dziękujemy za zauważenie naszej działalności i nominowanie nas do nagrody. Gratulujemy laureatom oraz nominowanym do Nagrody Burmistrza Czerska „Młyńskie Koła 2019”. Życzymy wszystkim wielu sukcesów w dalszej działalności oraz zachęcamy do czytania wspaniałej literatury.

Tekst:
M. Kowalewska-Remisz

Zdjęcia:
GCK Biblioteka w Rytlu

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.